Historie

Na  fotografii z roku 1964 je první sestava, kde společně vystupují Áda Novotný a Ruda Petržela.  Hrají spolu s Mírou Kolářem, Josefem Baštýřem a Standou Kumnáckým. Celá sestava je z Lomnice nad Lužnicí a z této doby se dochoval i první hudební záznam.

Áda Novotný spolu s Rudou Petrželou dále pokračují v sestavě, která si říká Černý kašel (1978), kde je s nimi dále Zdeněk Čurda, Jan Faktor, Maxa Chovanec a Milan Čábela, kterého po jeho odchodu na vojnu v roce 1983 nahrazuje Zdeněk Adam. V  osmdesátých letech začíná být hodnocen jako nevhodný název „Černý kašel“  a tak soubor, jehož zřizovatelem je Národní výbor v Lomnici nad Lužnicí,  dále vystupuje pod názvem Lomničanka.

V roce 1991 vzniká v Lomnici nad Lužnicí první sestava která si říká TAKTON, a u  jejího vzniku je opět Áda Novotný a Ruda Petržela. Dalšími členy jsou Zdeněk Čurda, Zdeněk Adam, Jitka Balcarová a zvukař Jarda Míka. Po nějakém čase sestavu doplní Vlaďka Zámečníková na klávesy a nedlouho potom střídá Jirka Beránek,  Zdeňka Adama na postu basové kytary. Poslední změnou původního Taktonu byl odchod Vlaďky Zámečníkové na profesionální dráhu, kdy místo ní přišla Hanka Vondrušková.  V tomto obsazení hraje TAKTON do roku 1994.

Soubor je stále veden kapelníkem Ádou Novotným, ale v nové sestavě se postupně střídají Zdeněk Čurda, Petr Madar,  Zlata Paulová, a Pavel Tomšík. Po odchodu Pavla Tomšíka osloví Áda Novotný na několik her „starou sestavu“ z roku 1992.

26.10. 2003 kapelník  Áda Novotný umírá. Kapela  TAKTON spojená s jeho jménem pomalu končí. Muzikanti z původní sestavy TAKTONU,  Ruda Petržela a Jitka Balcarová, hrají od roku 1999 do roku 2007 v malém tanečním orchestru Horizont  Františka Bílého a po jeho rozpadu,  koncem roku 2007 přichází Ruda Petržela  s myšlenkou obnovení TAKTONU.
Na podzim roku 2010  se vrací do sestavy TAKTONU na post basové kytary po téměř třiceti letech Milan Čábela a za bicí v roce 2012 usedá František Bílý

Sdílet na Facebooku

Refill Services Canadian pharmacy \'{ canadian drug stores used to treat erectile dysfunction. How to buy medications online? Canadian pharmacy online (&% medication online almost all medicines have contra-indications.